Våra coacher

Möt våra fantastiska coacher

Coach Robban

Coach
robban@tabycrossfit.se

Tränar helst
Rugby
Favorit-workout
Fran
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit Level 1
Övrigt
IRB Strenght and Conditioning level 1

Coach Patrick

Coach / PT
patrick@tabycrossfit.se

Tränar helst
Tyngdlyftning
Favorit-workout
Linda
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1
CrossFit Kids
CrossFit Sport Specific Application

Övrigt
Eleiko strength coach 1-3
Lic. Personlig Tränare

 

Coach Andy

Coach
andy@tabycrossfit.se

Tränar helst
Chippers
Favorit-workout
The 09' "Chipper"
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1
CrossFit Movement and Mobility
CrossFit Gymnastics
Övrigt
Eleiko Strength Coach - Steg 1

Coach Emelie

Coach
emelie@tabycrossfit.se

Tränar helst
Långdistanspass i löpning, cykling & simning
Favorit-workout
Filthy Fifty
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1
CrossFit Movement and Mobility
CrossFit Gymnastics

Övrigt
Licencierad PI. Kostrådgivare
Eleiko Strength Coach - Steg 1
Utbildad Testledare av laktattester 
Tävlar i Triathlon

 

Coach Peter

Coach
peter@tabycrossfit.se

Tränar helst
CrossFit
Favorit-workout
"DT"
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1
Crossfit Gymnastics
Övrigt
 

Coach Fia

Coach
fia_mattsson@hotmail.com

Tränar helst
Crossfit och Muay Thai
Favorit-workout
DT
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1


Övrigt
Licencierad Kostrådgivare Bergklint Education

 

Coach Ida

Coach/PT
ida@tabycrossfit.se

Tränar helst
Crossfit. Gärna i lag.
Favorit-workout
DT
Utbildningar inom CrossFit
Level 1
Övrigt
Certified strength and condition specialist
B.S i Exercise science
M.S i Exercise Physiology

Coach Helena

Coach/PT
helena@langhard.se

Tränar helst
Varierat
Favorit-workout
Helen
Utbildningar inom CrossFit
CrossFit level 1
Övrigt
Lic. Personlig Tränare, Sports Club Education
Olympisk lyftning steg 1, Sports Club Education
Medicinsk yogainstruktör, MediYogainstitutet
Dynamisk yogainstruktör, Safe Education
FaR-ledare, tar emot fysisk aktivitet på recept
Träning och graviditet, Sports Club Education
CrossFit Gymnastics